Vznikla nová iniciativa pro pomoc lidem v nouzi

Češi pomáhají je občanská iniciativa – skupina lidí, kteří se rozhodli iniciovat debatu o situaci lidí na útěku a o konkrétních možnostech, jak jim podat pomocnou ruku.

Nová iniciativa není neziskovkou, ale občanskou iniciativou lidí, kteří chtějí pomoci jak svému bezprostřednímu okolí, tak lidem, kteří potřebují pomoc vyplývající z našich mezinárodních závazků.

Češi pomáhají je občanská iniciativa – skupina lidí, kteří se rozhodli iniciovat debatu o situaci lidí na útěku a o konkrétních možnostech, jak jim podat pomocnou ruku. Hned na počátku se ukázalo, že v tom nebudeme sami, protože lidí, kteří jsou solidární a rádi by pomohli, je mnoho. Proto jsme se rozhodli, že budeme věci nejen iniciovat, ale také je dotáhneme do konce 🙂 Některé boje sice nekončí nikdy (např. za větší míru solidarity v naší společnosti), ale jiné konkrétnější cíle mají jasný termín – musíme jich dosáhnout co nejdříve. Jde o přijetí a integraci uprchlíků, kteří se nachází v hrozných podmínkách v uprchlických táborech na území Evropské unie (především těch nejzranitelnějších a zároveň pro naši společnost a politickou reprezentaci “nejpřijatelnějších” – dětí bez doprovodu).

Novou iniciativu naleznete na této stránce: http://cesipomahaji.cz/

Facebook iniciativy: https://www.facebook.com/cesipomahaji/

Nejnovější aktuality

TZ: Návrh k novele zákona o pobytu cizinců může zajistit přístup ke zdravotní péči dětem cizincům s dlouhodobým pobytem v ČR

Poslanecký návrh k novele zákona o pobytu cizinců může zajistit přístup ke zdravotní péči dětem cizincům s dlouhodobým pobytem v ČR a vyřešit tak zoufalou situaci nepojistitelných novorozenců a chronicky nemocných dětí.

Jen letos už do Itálie dorazilo celkem 12839 migrantů a uprchlíků, tedy třikrát více než za stejné období v loňském roce. V poslední více než dvoutisícové skupině přitom převažovali uprchlíci z Eritrey, Súdánu nebo Somálska — zemí, kde dochází k masovému pronásledování a porušování práv jejich občanů. Jedná se tedy z velké části o uprchlíky s nárokem na přijetí a ochranu podle Ženevské úmluvy o právním postavení uprchlíků. , autorem sousoší The Raft of Lampedusa je Jason deCaires Taylor Foto FB Fotoxee

Zlepšuje se počasí, uprchlíci se dávají do pohybu. Je čas pohnout se také. S odvahou usilujeme o férovou migrační politiku.

Do Evropské unie opět směřují nezanedbatelné počty uprchlíků a migrantů, kteří nás v drtivé většině případů zcela oprávněně žádají o pomoc. Náraz na náš nenávistný narativ a na pohrdání mezinárodním právem bude pro mnohé z nich opět osudný.

Zvýšení úrovně českého jazyka pro získání trvalého pobytu z A1 na A2

Dne 19. 4. 2021 vláda schválila novou povinnost pro cizince, kteří chtějí v České republice získat trvalý pobyt. Doposud platilo, že pokud cizinec žádal o povolení k trvalému pobytu, musel ke své žádosti doložit i doklad o úspěšném vykonání zkoušky z českého jazyka na úrovni A1. Od 1. září 2021, kdy vládní nařízení nabývá účinnosti, budou ovšem žadatelé muset skládat zkoušku na úrovni A2.