Vznikla nová iniciativa pro pomoc lidem v nouzi

Češi pomáhají je občanská iniciativa – skupina lidí, kteří se rozhodli iniciovat debatu o situaci lidí na útěku a o konkrétních možnostech, jak jim podat pomocnou ruku.

Nová iniciativa není neziskovkou, ale občanskou iniciativou lidí, kteří chtějí pomoci jak svému bezprostřednímu okolí, tak lidem, kteří potřebují pomoc vyplývající z našich mezinárodních závazků.

Češi pomáhají je občanská iniciativa – skupina lidí, kteří se rozhodli iniciovat debatu o situaci lidí na útěku a o konkrétních možnostech, jak jim podat pomocnou ruku. Hned na počátku se ukázalo, že v tom nebudeme sami, protože lidí, kteří jsou solidární a rádi by pomohli, je mnoho. Proto jsme se rozhodli, že budeme věci nejen iniciovat, ale také je dotáhneme do konce 🙂 Některé boje sice nekončí nikdy (např. za větší míru solidarity v naší společnosti), ale jiné konkrétnější cíle mají jasný termín – musíme jich dosáhnout co nejdříve. Jde o přijetí a integraci uprchlíků, kteří se nachází v hrozných podmínkách v uprchlických táborech na území Evropské unie (především těch nejzranitelnějších a zároveň pro naši společnost a politickou reprezentaci “nejpřijatelnějších” – dětí bez doprovodu).

Novou iniciativu naleznete na této stránce: http://cesipomahaji.cz/

Facebook iniciativy: https://www.facebook.com/cesipomahaji/

Nejnovější aktuality

Rozhovor s Martinem Rozumkem (OPU) o situaci dětských uprchlíků

V Česku roste počet dětských uprchlíků bez doprovodu rodičů. Dětským domovům určeným pro jejich péči se plní kapacity, kromě nich na to upozorňuje také Organizace pro pomoc uprchlíkům (OPU). Náctiletí sami překonávají trasu dlouhou několik tisíc kilometrů a podle slov ředitele OPU Martina Rozumka někteří čelí i týrání ze strany převaděčů, kteří se z nich snaží dostat co nejvíce peněz.

Vyjádření OPU k detencím dětí a určování jejich věku

Vzhledem k řadě nedorozumění a k útokům na OPU v Poslanecké sněmovně zaměstnanci OPU připravili vyjádření, které vysvětluje postup a důvody této organizace v kauze určování věku nezletilých uprchlíků bez doprovodu rodičů a jejich detence – zbavení osobní svobody.

Češi o migraci skoro nic neví, říká expert Martin Rozumek

Pamatujete si na dobu, kdy hrdinní Češi volali policii na muzikanty z Beninu, na lesní dělníky, či na kominíka v Domažlicích? Máloco Češi prožívají tolik a máloco je tolik rozděluje. Od tzv. Uprchlické krize z roku 2015 nám uběhlo 5 let, a Česko, Německo, ani jiný Evropský stát se zatím nehroutí. Polevila naše hysterie, nebo se uprchlíků stále k smrti bojíme?